رئیس اتحادیه طلا و جواهر شمیرانات: روش‌های سنتی را از چهره اقتصاد کشور پاک کنیم

نخستین اجلاس رهبران کسب و کار ایران روز دوشنبه ۸ شهریور در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار شد. رئیس اتحادیه طلا و جواهر شمیرانات در حاشیه این نشست با اشاره به دغدغه‌هایی که این روزها مشتریان برای خرید محصول مورد نظرشان دارند،گفت:« فعالیت بستر تجارت اجتماعی«دیدی‌بود» می‌تواند در زندگی‌های شلوغ و پُر رفت و آمد امروزی، خرید را آسان‌ و بی‌دردسر کند، ضمن اینکه صاحبان کالا هم محصولات‌شان را راحت‌تر در دسترس مشتریان قرار می‌دهند و به فروش ‌می‌رسانند.»

کیومرث امیریان با تاکید بر مشکلات اقتصادی که این روزها بازار کسب و کار را به شدت تهدید می‌کند، افزود:« خرید و فروش دو امر وابسته به یکدیگر هستند. باید کالاهای جدید در بازار وجود داشته باشد تا نرخ خرید مشتریان را بالا ببرد. امروزه با وجود امکان خریدهای اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و همچنین سفارش کالای مورد نظر به صورت اینترنتی از کشورهای دیگر، سطح انتظار و توقع مردم از آن‌چه در سبد خریدشان قرار می‌گیرد بالا رفته است. به همین خاطر شرکت‌های تجارت اجتماعی مانند دیدی‌بود این امکان را فراهم می‌کنند که مردم دسترسی سریع‌تری به کالای مورد نظرشان داشته باشند و به این ترتیب راندمان خریدشان بالا برود.»

او اضافه کرد:« این شیوه کسب‌وکار عرضه‌کنندگان را هم در مسیر تولید و آماده‌سازی کالای بیشتر قرار می‌دهد. از سوی دیگر با استفاده از پتانسیل شبکه‌های اجتماعی می‌توان اشکالات اقتصاد سنتی را برطرف کرد و دستی بر سر و روی کسب و کار کشور کشید. این دقیقا همان اتفاقی است که حضور شرکت‌های تجارت اجتماعی مانند دیدی‌بود به همراه خواهد داشت.»

رئیس اتحادیه طلا و جواهر شمیرانات به لزوم فرهنگسازی در مسیر پیشبرد هدف‌های این شرکت تاکید کرد و گفت:« خوشبختانه حضور فعال مردم در شبکه‌های اجتماعی و آشنایی آن‌ها با این پدیده جهانی کار را تا حد بسیار زیادی برای مدیران شرکت‌های تجارت اجتماعی راحت‌تر می‌کند. با این همه اما چون قرار است دراین مسیر مردم جنس مورد نظرشان را به شیوه اینترنتی خریداری کنند، نیاز به اعتمادسازی بیشتری وجود دارد و اگر شرکت‌ تجارت اجتماعی دیدی‌بود با برنامه‌ریزی دقیق و درستی پیش برود، قطعا نتیجه مورد نظر را به دست می‌آورد.»

او همچنین با تاکید بر همکاری همه‌جانبه از سوی تمامی اصناف و بنگاه‌های اقتصادی اضافه کرد:« همه دست‌اندرکاران اقتصادی باید دست به دست هم بدهند تا شرکت تجارت اجتماعی دیدی‌بود بتواند فعالیت‌هایش را به خوبی دنبال کند. هر چقدر قطب‌های قدرتمندتری با این شرکت همکاری داشته باشند، میزان اعتماد مردم به این شیوه کسب و کار بیشتر می‌شود.»

امیریان با توضیح این‌که شیوه‌های سنتی اقتصادی دیگر نتیجه نمی‌دهند و باید در فکر به روزرسانی آن‌ها باشیم، گفت:« این روزها در بسیاری از کشورهای دنیا بخش عمده‌ای از کسب و کار بر پایه تجارت اجتماعی شکل می‌گیرد. ما هم باید با استفاده از پتانسیل کشورمان، روش‌های سنتی پیشین را برای همیشه از چهره اقتصاد کشورمان پاک کنیم. هر چقدر این روند سریع‌تر اتفاق بیفتد، زودتر همگانی می‌شود و جا می‌افتد.»

رئیس اتحادیه طلا و جواهرات شمیرانات در پایان صحبت‌هایش بر لزوم تعریف جایگاه عرضه‌کننده تاکید کرد و گفت:« باید کسانی که قصد فعالیت و همکاری با شرکت تجارت اجتماعی دیدی بود را دارند معرفی و شناسایی شوند. وجود شرکت‌های معتبر در سیستم تجارت اجتماعی موضوع بسیار مهمی است که سودی چند جانبه دارد. برای مثال درباره صنف طلا و جواهر، باید آن‌قدر اطلاعات دقیق و شفافی از عیار طلا و وزن آن و همچنین مشخصات عرضه‌کنندگان انواع طلا و جواهرات در دست باشد که هم مشتری با خیال راحت بتواند اعتماد کند، هم این‌که اگر احیانا مشکلی پیش آمد، عرضه‌‌کننده پاسخگو باشد. قطعا از سوی صنف طلا و جواهر باید کسانی با شرکت تجارت اجتماعی دیدی‌بود همکاری کنند که مورد تایید اتحادیه باشند که بعدا مشکلی دامنگیر همکاران دیگر نشود. مسلما دیگر اصناف و اتحادیه‌ها هم باید با همین میزان دقت و حساسیت پیش بروند.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کدامنیتی *