خشم جاده‌ای و اتومبیل‌های بدون راننده

اصطلاح خشم جاده‌ای یا Road Rage براساس تعریفی که در ویکی‌پدیای فارسی آمده، به رفتار پرخاشگرانه و همراه با عصبانیت راننده یک خودرو در مواجهه با دیگر وسایل حمل‌و‌نقل جاده‌ای گفته می‌‍شود. چنین رفتاری می‌تواند شامل حرکات بی‌ادبانه، توهین‌های کلامی، رانندگی به شیوه‌ای ناامن یا تهدیدآمیز باشد. از آنجا که عامل اصلی در این پدیده رانندگان هستند نه خودروها…

 

آیا اتومبیل‌های بدون راننده، خشونت را کاهش می‌دهند؟

به گفته ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، تمامی اتومبیل‌های ساخت این شرکت تا پایان سال آینده میلادی کاملا خودکار خواهند بود، اما این بدان معنا نیست که اتومبیل‌های این شرکت از خشم جاده‌ای نیز در امان باشند.
مطالعه‌ای جدید که توسط شرکت گودیر و مدرسه اقتصاد لندن انجام گرفته، نشان می‌دهد که رانندگان شرور به آزار دادن اتومبیل‌های بدون راننده علاقه بیشتری دارند، چرا که این اتومبیل‌ها برای آنان طعمه‌های آسان‌تری خواهند بود.
ماشین‌ها احساس ندارند، از این رو به نظر می‌آید که بتوانند نسبت به انسان‌ها رانندگان بهتری باشند. اما از سوی دیگر، فقط مهم نیست که یک اتومبیل بدون راننده چقدر ایمن باشد، زیرا تا وقتی رانندگان دیگر اصول پایه‌ای رانندگی و قوانین آن را رعایت نکنند، خطر تصادف همواره وجود خواهد داشت. برای مثال، یک اتومبیل خودکار هیچ وقت انتظار ندارد که اتومبیل دیگری ناگهان جلوی آن بپیچد، زیرا به صورت پیش‌فرض تصور می‌کند تمامی اتومبیل‌های دیگر به صورتی آرام و منطقی در خطوط خود در حال حرکت هستند.

تا زمانی که تغییری اساسی در روش رانندگی این اتومبیل‌ها ایجاد نشود،‌ اوضاع اینگونه باقی‌خواهد ماند. برای مثال، اتومبیل خودکار آزمایشی گوگل می‌داند که باید به رانندگان خشن و خطرناک راه بدهد، اما هنوز نمی‌داند چگونه باید پیش‌بینی کند که یکی از این رانندگان دارد به سمتش می‌آید. شاید تصادف کوچکی که یکی از این ماشین‌ها در هند با یک اتوبوس داشت، به همین دلیل بود.

اتومبیل تصادفی گوگل
از آنجا که هنوز خیلی مانده تا رانندگان کاملا از جاده‌ها حذف شوند و اتومبیل‌های خودکار کنترل را در دست بگیرند، فعلا رانندگان و خودروهای بدون راننده باید جاده‌ها را با هم تقسیم کنند. بنابراین تا مدت زیادی جواب سوال بالا منفی خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کدامنیتی *