درباره «دیدی‌بود»

دیدی بود اولین بستر تجارت اجتماعی ایران است. در این بستر، کاربران شبکه اجتماعی دیدی‌بود علاوه بر استفاده از مزایای معمول شبکه‌های اجتماعی،‌ امکان ارتباط مستقیم با فروشنده‌ها، تولیدکنندگان و برندهای مطرح را دارند.

خرید و فروش در دیدی بود زیرنظر کلونی‌های دیدی‌بود صورت می‌گیرد. در هر کلونی تمامی برندها، تولیدکنندگان و فروشگاه‌های معتبر مرتبط با حوزه تخصصی آن کلونی فعالیت می‌کنند. به عنوان مثال در کلونی لوازم خانگی، برندهای مطرح، نمایندگان فروش آنها، تولیدکنندگان قطعات کالاها و فروشندگان آن کالاها حضور دارند.

حضور کلونی‌ها در بستر تجارت اجتماعی دیدی بود، باعث تسهیل در خرید کالا برای مصرف‌کنندگان و همچنین ایجاد زنجیره تامین برای همه طرفین و صاحبان کسب و کار در کلونی‌ها می‌شود.

نظارت کلونی بر چرخه خرید و فروش، باعث کنترل فروشندگان و جلوگیری از فروش کالای غیراصل می‌شود. از این رو خریداران می‌توانند با اطمینان از اصالت کالاها،‌ اجناس موردنیاز خود را خریداری کنند.

دیدی‌بود و بانکداری اجتماعی

بانک حکمت ایرانیان، به عنوان یکی از اولین بانک‌های کشور در زمینه تاسیس بانکداری نوین، در سال ۱۳۹۴ همکاری خود را با دیدی‌بود آغاز کرد. بانک حکمت به عنوان حامی و سرمایه‌گذار اصلی شرکت دیدی‌بود،‌ نقش مهمی در ایجاد زیرساخت بانکداری اجتماعی و توسعه اولین بستر تجارت اجتماعی در ایران ایفا کرده است.

چرا باید از دیدی‌بود خرید کنیم؟

حضور خریداران و فروشندگان در یک شبکه اجتماعی داخلی، علاوه بر کنترل چرخه اقتصادی،‌ منافع فرهنگی و اجتماعی بی‌شماری نیز دارد. در بستر تجارت اجتماعی دیدی بود،‌ کاربران علاوه بر آشنایی با تولیدکنندگان داخلی و کمک به تولید ملی، با پیشرفت‌های تکنولوژیک در داخل ایران آشنا می‌شوند.

همچنین کاربران شبکه اجتماعی «دیدی بود»، می‌توانند با حضور در فعالیت‌های بشردوستانه و امور خیریه و نیز شرکت در فعالیت‌های فرهنگی-اجتماعی دیدی بود، نقش مهمی در ایجاد سلامت فکری و رشد فرهنگ در جامعه داشته‌ باشند.

به طور کلی فعالیت در دیدی بود باعث کمک به رشد اقتصاد و صنعت کشور می‌شود و از هدر رفتن سرمایه و خارج شدن پول از چرخه نظام بانکی جلوگیری می‌کند. همچنین دیدی بود نقش مهمی در نهادینه کردن تجارت الکترونیک و ایجاد اعتماد میان فروشندگان کالا در اینترنت و خریداران آنلاین دارد.

سایر فعالیت‌های دیدی‌بود

«دیدی بود» نه تنها یک شبکه تجارت اجتماعی، بلکه محلی برای تقویت و گسترش ایده‌های نو و پویا است. در همین راستا واحد بازی‌ و پویانمایی دیدی‌بود،‌ با هدف تولید و گسترش بازی و انیمیشن منطبق با مضامین فرهنگی ایران راه‌اندازی شد. این واحد با حمایت از جوانان و افراد خلاق در این رشته،‌ قصد دارد علاوه بر ایجاد فرصت‌های شغلی،‌ تحولی در صنعت گیم و انیمیشن ایران ایجاد نماید و محصولاتی مطابق استاندارد‌های بین‌المللی تولید کند.